Kadra narodowa Argentyny triumfuje - świetne finałowe spotkanie mundialu w Katarze!

Narodowa drużyna Francji przegrała - zespół narodowy Argentyny z tytułem mistrzowskim!

Kibice futbolu ze zniecierpliwieniem wyczekiwali finałowego spotkania, które miało odbyć się w niedzielę wieczorem. Z całą pewnością zakończone właśnie światowe mistrzostwa w Katarze były rewelacyjny pod wieloma względami. Mieliśmy okazję oglądać bardzo dużo spektakularnych obron golkiperów oraz emocjonujących meczów i widowiskowych bramek. Sympatycy futbolu z naszego kraju także mogli być zachwyceni. Po 36 latach polska narodowa drużyna zdołała wyjść z grupowych rozgrywek na mistrzostwach świata, co można bez wątpienia określić swego rodzaju osiągnięciem. Nie planujemy się jednak skupiać na wadach naszej piłki nożnej. Aktualnie dużo ważniejsze jest to, aby przedstawić jak świetnym wydarzeniem było finałowe spotkanie mistrzostw świata, które odbywały się w Katarze. Stanęły na przeciw siebie: obrońca tytułu mistrzowskiego reprezentacja narodowa Francji oraz zespół narodowy Argentyny.

W drużynie Argentyny niepodważalną gwiazdą jest Lionel Messi, który przez wielu uważany jest za najlepszego piłkarza w dziejach tego sportu. Za najlepszego w reprezentacji narodowej Francji podaje się Kyliana Mbappe, który wiele razy już pokazał na tych mistrzostwach, że mimo młodego wieku, czeka go jeszcze bardzo dużo zwycięstw. Starcie finałowe doskonale rozpoczęło się dla drużyny Argentyny, która po I połowie prowadziła rezultatem dwa do zera, po golach Angela Di Marii a także Messiego. Jednak nieco szokujący był przebieg tego meczu, gdyż zawodnicy zespołu Francji totalnie nie mogli odnaleźć się na boisku. Dopiero w II połowie wystartowali do kontry i to przyniosło rezultaty. Dwa gole w trakcie 2 minut strzelił Mbappe, doprowadzając w taki sposób do dodatkowego czasu gry. Na prowadzenie W trakcie dodatkowego czasu gry znowu wysunęła się drużyna narodowa Argentyny i kiedy wydawało się, iż już jest po wszystkim, do akcji znowu wkroczył Mbappe. Arbiter podyktował jedenastkę, a francuski zawodnik zmienił go na gola. Mecz zakończył się wynikiem 3:3. Na kibiców piłkarskich zebranych na trybunach czekały więc karne. Podczas karnych lepsza okazała się kadra narodowa Argentyny. W ten sposób Messi zdobył wszystkie puchary, jakie mógł wygrać w trakcie swojej kariery. Drużyna Francji zajmuje drugie miejsce, jednak za cztery lata z Kylianem Mbappe w swoich szeregach ponownie powalczy o to trofeum.